Večer hudby a tance

Dne14.6. se uskutečnil již třináctý ročník Večera hudby a tance.

Dopoledne navštívily vystoupení děti z místní mateřské školy , ze školy z Bojanova a z 1. – 5. třídy naší školy. Večerní představení pak bylo určeno rodičům a známým.

Své umění předvedly děti z tanečního a pěveckého kroužku pod vedením paní učitelky Jitky Klaudové, která celou akci připravuje. S pohádkou Království (Zlo)zvyků vystoupili žáci čtvrté třídy. Na rozličné hudební nástroje (klavír, klávesy, saxofon,…) zahráli žáci ZUŠ Heřmanův Městec, pobočka Seč, na klavír zahráli i sourozenci Hronovi.  Vtipnou vložkou byla módní přehlídka. Naopak dojemnou částí bylo vystoupení sborečku se vzpomínkou na Jirku Berana a Honzu Růžičku, kteří se sborem často vystupovali a v letošním školním roce nás oba opustili. Celým programem nás mistrovsky slovem provázeli Monča Vávrová, Pavel Zavadil a Miloš Kápička. O kvalitní ozvučení se postaral pan Tuček, kterému patří velké poděkování. To náleží i maminkám, které se postaraly o raut pro účinkující.

Děkujeme za krásný kulturní zážitek.

Víme, že příprava takového vystoupení je veliká dřina, ale stojí to za to! Už se těšíme na 14. ročník.

I. Zlatohlávková